PyPiła

PyPiła to inicjatywa rozpoczęta w 2015 roku przez programistów z pilskiego biura STX Next, mająca na celu wyedukowanie jak największej liczby programistów zdolnych do pracy. Szkolenie obejmuje podstawowe zagadnienia z zakresu programowania w języku Python.

Liczne grono programistów obecnie zatrudnionych w pilskim biurze stawiało swoje pierwsze kroki w programowaniu biorąc udział w poprzednich edycjach PyPiły.

Forma

PyPiła jest podzielona na 8 modułów, z którego każde wymaga około 2 godzinnego spotkania z programistami. Każdy moduł jest kontynuacją poprzedniego, w związku z tym należy ukończyć je kolejno.

Spotkania mogą odbywać się w różnych lokalizacjach, z których domyślną jest pilskie biuro STX Next na ul. Kossaka 20. Po skompletowaniu grupy, której wielkość zależy od lokalizacji, zostanie ustalony termin spotkania z kolejnym modułem, np.

1 spotkanie - 1 moduł: grupa 10 uczestników, z czego 5 będzie kontynuować
2 spotkanie - 1 moduł: kolejna grupa 10 uczestników, z czego 5 będzie kontynuować
3 spotkanie - 2 moduł: 10 uczestników z obu grup, które ukończyły 1 moduł

Spotkania są darmowe, zorganizowane z potrzeby dzielenia się wiedzą i chęci polepszenia pilskiego rynku pracy.

Orientacja w narzędziach

PyPiła jest przygotowana pod pracę z systemami Unix (czyli Linux i OSX, ale nie Windows). Każdy uczestnik powinien przynieść ze sobą własny komputer spełniający jeden z poniższych warunków:

  1. Komputer typu MacBook, z przygotowaną instalacją Python (Przygotowanie środowiska - macOS).

  2. Komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym Linux (np. Ubuntu).

  3. Komputer z systemem Windows i przygotowanym systemem Linux zainstalowanym na nośniku pendrive (Instalacja Ubuntu na nośniku USB).

Ostatnie rozwiązanie najmniej ingeruje w obecny stan komputera i pozwala nosić kompletny system operacyjny w kieszeni ;)